Basketbalisté porazili Slavii po výborném ofenzivním představení

Skvělým způsobem dali basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko zapomenout na nepovedené vystoupení v Ostravě v pražském Edenu. Slavii ve 4. kole nadstavbové části Kooperativa NBL porazili s naprostým přehledem 100:77 a na postup do předkola play – off ztrácí jediné vítězství.

Olomoucko zaznamenalo prvních pět bodů, a přestože se Slavia několikrát k soupeři přiblížila, v úvodní desetiminutovce nevedla ani vteřinu. Hráči BK REDSTONE pokaždé na vzepjetí soupeře odpovědělo krátkou bodovou šňůru a po jedné z nich Žák navýšil vedení svého týmu na 19:13 po přesné dlouhé dvojce. Po deseti minutách to už bylo 25:17, když hosté v poslední minutě přidali na své konto čtyři body.

V úspěšném dobývání Edenu Hanáci pokračovali do stavu 33:18, pak ale polevili a domácí během minuty stáhli své manko o sedm bodů. Po oddechovém čase zjednodušili svoji hru a často využívali v podkošovém území dobře hrajícího Vogta. I s jeho výraznou pomocí se opět zvedli v útoku a po dvaceti minutách vedli 47:32.

Basketbalistům BK REDSTONE vyšel také nástup do druhého poločasu. Po dvou trojkách Feštra vedli 55:32 a když se přidali i další střelci z dálky, vedli hosté ve 27. minutě už o pětadvacet bodů. Hra Slavie se rozpadla. Volila špatné střely, ztrácela míče a Olomoucko kontrolovalo své útoky a tomu odpovídalo jeho vedení 77:53 deset minut před koncem.

V závěrečné periodě se podruhé v utkání tým Olomoucka dostal na rozdíl třiceti bodů a pak už se duel dohrával. V závěru byla na palubovce netradičně výhradně česká sestava Hanáků. Jedním z nich byl Žák, který půl minuty před koncem pokořil stovku a stvrdil důležité vítězství.

Zpět na aktuality
10. 02. 2024